बिचाैर र गाैंडामा घुम्ती शिविर, गाउँमै सेवा पाउँदा स्थानीय हर्षित

बेसीशहर, पुस १ गते ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय लमजुङले दुर्गम क्षेत्रका जनतालाई घरदैलाेमा नै पुगेर सेवा दिने उद्देश्यले दूधपाेखरी गाउँपालिकाकाे बिचाैर र गाैंडामा एकीकृत घुम्ती सेवा शिविर सम्पन्न गरेकाे छ ।

शिविरमा  १ सय ७५ जनालाइ नयाँ  र  ८९ जनालाइ प्रतिलिपी नागरिकता वितरण गरिएकाे प्रजिअ झंकनाथ ढकालले बताए । साेही अबसरमा ४७ वटा दलित/ जनजाति सिफारिस गरिएकाे र १ जनाकाे फरक नाम भएकाे व्यक्ति एउटै भएकाे सिफारिस गरिएकाे छ ।

शिविरमा जिल्ला निर्वााचन कार्यालयबाट १ सय ८९ जनाकाे फाेटाे सहितकाे मतदाता नामावलीका लागि नाम दर्ता गरिएकाे र काेष तथा लेखा नियन्त्रक कार्यालयबाट ११ वटा नयां मदिरा विक्री वितरण इजाजतपत्र जारी गरिनुका साथै २ जना सेवाग्राहीकाे पेन्शनकाे हिसाब मिलान गरिएकाे छ ।

साे क्रममा घरेलु तथा साना उद्याेग विकास समितिबाट १९ वटा उद्दाेग र २१ वटा वाणिज्य दर्ता गरी १ जनाकाे वाणिज्य नविकरण सेवा प्रदान गरिएकाे छ ।

शिविरमा स्वास्थ्य परीक्षण गर्नेहरूकाे संख्या पनि उल्लेख्य रह्याे । जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयले शिविरमा ३ सय २९ जनालाई स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरिएकाे जनाएकाे छ । तीमध्ये ४३ जना महिलाकाे पाठेघरकाे मुखकाे क्यान्सर स्क्रिनिङ सेवा सेमत दिइएकाे थियाे ।

साे क्रममा कृषि ज्ञान केन्द्रबाट विभिन्न प्रजातिका ५ सय ३० सेट तरकारीका बीउ वितरण गरी किसानहरूलाइ अावश्यक कृषिसम्बन्धी परामर्श सेवा प्रदान गरिएकाे थियाे ।

त्यसैगरि भेटेरिनरी अस्पताल तथा पशु सेवा विज्ञ केन्द्रमार्फत १ सय १६ घरधुरीका ८ सय १६ पशुवस्तुलाई निशुल्क अाैषधी वितरण, २ वटा कुकुरलाई रेविज विरूद्वकाे भ्याक्सिन, १ वटा पशुकाे स्वास्थ्य परीक्षण र परामर्श सेवा प्रदान गरिएकाे प्रजिअ ढकालले जानकारी दिए ।

त्यस्तै शिविरमा नेपाल टेलिकमबाट १ सय १३ वटा प्रिपेड र ८ वटा पाेष्टपेड सिमकार्ड वितरण गरिएकाे छ । लमजुङ उद्दाेग वाणिज्य संघबाट २९ वटा पान नम्वर जारी गरिएकाे जनाइएकाे छ ।

भाैगाेलिक दुरी, यातायातकाे असुविधा, सदरमुकामसम्म अाइ सेवा लिन ठूलै रकम जाेहाे गर्नुपर्ने बाध्यता लगायतका विविध कारणाले वर्षाैदेखि नागरिकता लिन नसकेका गरिब किसान, महिला, अपांगता भएका व्यक्ति, जेष्ठ नागरिकहरू गाउँमै सदरमुकामकाे सेवा पाउँदा कम्ती हर्षित भएनन् ।

शिविरमा सार्वजनिक सुनुवाइ गर्ने भनिए पनि समय अभावका कारण तय गरिएकाे कार्यक्रम भने सञ्चालन गर्न नसकिएकाे प्नजिअ ढकालले बताए ।  ।

प्रजिअ ढकालले एकीकृत घुम्ती शिविरकाे क्रममा साथ र सल्लाहका लागि प्रदेश सभाका माननीय सभासदद्वय धनञ्जय दवाडी र मधु अधिकारी प्रति हार्दिक अाभार प्रकट गरेका छन् । त्यस्तै समग्र व्यवस्थापनमा अहाेरात्र खट्ने दुधपाेखरी गाउंपालिकाका प्रमुख छुपी माया गुरूङ, उपाध्यक्ष कमल प्रसाद धिताल, प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत ध्रुव खनाल, ३ नं वडाका वडा अध्यक्ष गाेविन्द दवाडी सहित सबै वडा अध्यक्ष र कार्यपालिका सदस्य, जनप्रतिनिधि र शिविरमा खट्ने कर्मचारी, इलाका प्रहरी कार्यालय विचाैरका सम्पूर्ण प्रहरी कर्मचारी र स्थानीय जनसमुदायलाइ धन्यवाद समेत दिएका छन् ।


कुनै सुझाव वा टिप्पणी

Your email address will not be published. Required fields are marked *